<link href="https://fonts.googleapis.com/css?family=Lato" rel="stylesheet" type="text/css"/>

לונדון וקירשנבאום

בראיון לתכנית "לונדון וקירשנבאום" : ד"ר גיא בקר, עושה לנו סדר: רוצח סדרתי? גבר חשוד בארבעה מעשי רצח, אונס והצתה פרופיל של פסיכופת - קווים לאישיותו של רוצח סדרתי "יש כמה פנים לרוע - לא כולן הן פנים פסיכופתיות" מן השאלות שנשאל בראיון: דפוס הרצח, מה זה רוצח סדרתי? מהן הטיפולוגיות, מיהם הרוצחים הסדרתיים? למה הם עושים את זה? מיהם אלו שתפסנו אותם? האם אדם כמו היטלר נחשב לרוצח סדרתי? מהו פסיכופת, האם אדם כזה ניתן לשיקום? פסיכופת, כאדם הפועל מתוך דחפים שאינם ניתנים לכיבוש, מדוע בארה"ב למשל דנים אותו למאסר עד קץ ימיו או למוות?

לצפייה בתוכנית לחצו כאן
טיפול ייעודי בעברייני מין – לצאת לדרך חדשה

בכל הקשור לעבירות מין ניתן מענה רחב של טיפול, תמיכה וליווי לקורבנות התקיפה, וטוב שכך. אלא שכדי לצמצם את התופעה חשוב לתת מענה גם לצד התוקף. ומדוע? המקרים בשטח מוכיחים שעל אף הענישה שקבעו רשויות החוק ולאחר ריצוי העונש קיים סיכוי גדול שעברייני מין יחזרו על הפעולה הפוגענית בצורה זו או אחרת, אלא אם כן קיבלו כלים במסגרת הכשרה קבוצתית או אישית בתחום של טיפול בעברייני מין. מסוכנות מינית מהי? הגדרתה של מסוכנות מינית היא האפשרות שאדם יאיים, ינסה או יבצע מעשה מיני באדם אחר, שאינו מסכים לפעולה או אינו מסוגל להסכים לה. הפעולות המוגדרות כעבירות מין הן אונס, פדופיליה, מעשים מגונים, מעשה סדום ועוד.

להמשך קריאת המאמר לחצו כאן
תוכנית שיקום פרטית - טיפול בעברייני מרמה והונאה

מרמה והונאה נחשבות לעבירות הצווארון הלבן. מערכת המשפט בארץ מתייחסת אל עבירות אלה כגניבה לכל דבר ועניין, ומחמירה בענישה במקרים שכאלה. הטיפול בעברייני מרמה והונאה הוא באמצעות פסקי דין הקובעים במקרים רבים עונש מאסר שאליו מצטרף גם קנס כבד. כיוון שמדובר באנשים שנתפסים כאנשים מן השורה, שניהלו קודם לכן חיים נורמליים למראית עין, מתפספס לעיתים הצורך החיוני להתאים להם תוכנית שיקום פרטית מחוץ לכותלי בית הסוהר. טיפול בעברייני מרמה והונאה חייב להיערך במרכז ייחודי לאסירים משוחררים שיש לו ניסיון רב בשיקום עברייני מרמה.

קרא עוד
תוכנית לשיקום עברייני נשק

חזרה לדרך המלך – תוכנית לשיקום עברייני נשק אלפי אסירים משתחררים מידי שנה מבתי הסוהר ברחבי הארץ, ונדרשים לשוב למסלול החיים, כשהציפייה מהם היא להפיק לקחים מהענישה שנקבעה בחוק ולהוכיח את הצדקת חזרתם לחברה. אלא שאסירים שריצו את עונשם במשך תקופה ארוכה מתקשים להסתגל לשינויים שחלו בחברה, להתקבל חזרה למעגלים החברתיים, המשפחתיים והתעסוקתיים, וכל זה מוביל לנתונים, שמצביעים על שיעורי חזרה גבוהים לכלא של אותם אסירים.

קרא עוד...
פוקר פייס – הערכת מסוכנות לעבריינות

האם יש אפשרות מעשית בדמות כלים מקצועיים שיכולים לסייע לנו לזהות התנהגויות חריגות אצל אנשים? האם יש דרך לגלות אם האדם החביב שהכרתי לאחרונה עשוי לרמות אותי בהמשך? ואיך תוכלו לדעת האם האדם שאתם עומדים לקשור אתו קשר אישי או עסקי מסתיר מאחורי החזות החיצונית נדבך נוסף שמוסווה היטב?

קרא עוד
רבות מההפרעות בגיל הילדות אינן נעלמות עם הזמן - טפלו בבעיה שמא היא תגדל

רבות מההפרעות בגיל הילדות אינן נעלמות עם הזמן ומעצמן, ללא אבחון וטיפול הולם הן עלולות להביא איתן להתפתחות של הפרעות נוספות וליצור פגיעה בהתפתחות התקינה בתחומי חיים רבים. יתרה מכך, ייתכן שההפרעה הנקודתית שצצה בגיל צעיר קשורה להפרעה רחבה יותר ועלולה להביא עמה פגיעה משמעותית יותר.

קרא עוד..
טיפול CBT מבוגרים

נמאס לך שהקושי או ההפרעה מנהלים אותך ופוגעים באיכות חייך ובתפקודך ? במשך שנים שילמת על טיפול שלא הועיל בו המטפל היה פסיבי ורק הקשיב והנהן בראשו? הסתיים העידן בו המטפל פסיבי ורק מהנהן ....הגיע הזמן שתקבלו כלים פרקטיים להתמודדות. (Cognitive Behavioral Therapy (CBT הטיפול הקוגניטיבי- התנהגותי, הזוכה לתמיכה מחקרית רחבה ומוכח מדעית, זורע הצלחה בטיפול במגוון קשיים ובעיות שונות בקרב מבוגרים. טיפול זה, הינו קצר מועד, עלויותיו נמוכות בהשוואה לטיפולים המסורתיים והמטפל הינו אקטיבי. יתרה מכך, מדובר בטיפול ממוקד ומכוון מטרה, שתוצאותיו ארוכות טווח.

קרא עוד...
פסיכותרפיה

מטרת הפסיכותרפיה היא לפתור בעיות נקודתיות של הפונים לטיפול או כדי לשפר את איכות החיים והתפקוד – היא מהווה טיפול רגשי היכול לסייע בעת משבר, בהתמודדות עם מצוקה, דיכאונות, חרדות שונות, פיטורין, והפרעות שונות על-ידי אמצעים שונים שמקור חלקם הוא מענף הפסיכולוגיה, ולהביא לשיפור במצב הנפשי, החברתי וההתנהגותי של האדם. עיקרו של טיפול זה הוא עיסוק בהבעת רגשות ומחשבות על ידי ביטויים הדמיונות שלנו, ושל רבדים מודעים ובלתי-מודעים, כאשר המטרה היא להסיר מועקות פסיכולוגיות באמצעות דיבור ולא על-ידי נטילת תרופות פסיכיאטריות.

קרא עוד...
הדרכה הורית

הדרכה הורית או הנחיית הורים היא התערבות פסיכו-חינוכית לשינוי דפוסים של הורות שמטרתה להנחות הורים להתמודד ולטפל בקשיים של ילדיהם באמצעות ליווי רגשי, ומתן תמיכה והכוונה לגבי הורות יעילה. הדרכה הורית מעניקה כלים להורים להתמודד עם הקשיים של ילדיהם, מעניקה להם ליווי רגשי ותמיכה, ומסייעת להכיר ולהבין את בעיותיהם של ילדיהם. מחקרים הוכיחו כי הדרכה הורית יעילה בטיפול בבעיות כגון קשב וריכוז, התנהגות, ויסות רגשי וכעסים, בעיות התפתחות והפרעות תקשורת, הפרעות חברתיות, דיכאון וחרדה – הטיפול יעיל בהפחתת התנהגות לא רצויה של ילדים ושיפור הבריאות הנפשית של ההורים.

קרא עוד...