לוגו אתר פיסגה

טיפול מיני

טיפול ייעודי בעברייני מין – לצאת לדרך חדשה

בכל הקשור לעבירות מין ניתן מענה רחב של טיפול, תמיכה וליווי לקורבנות התקיפה, וטוב שכך. אלא שכדי לצמצם את התופעה חשוב לתת מענה גם לצד התוקף. ומדוע? המקרים בשטח מוכיחים שעל אף הענישה שקבעו רשויות החוק ולאחר ריצוי העונש קיים סיכוי גדול שעברייני מין יחזרו על הפעולה הפוגענית בצורה זו או אחרת, אלא אם כן קיבלו כלים במסגרת הכשרה קבוצתית או אישית בתחום של טיפול בעברייני מין.

מסוכנות מינית מהי?

הגדרתה של מסוכנות מינית היא האפשרות שאדם יאיים, ינסה או יבצע מעשה מיני באדם אחר, שאינו מסכים לפעולה או אינו מסוגל להסכים לה. הפעולות המוגדרות כעבירות מין הן אונס, פדופיליה, מעשים מגונים, מעשה סדום ועוד.
מרכז פסגה, המעניק שירותי רווחה של הדרכה, טיפול ואבחון אוכלוסיות שונות, מציע במסגרת שירותיו גם טיפול ייעודי בעברייני מין כשנקודת המוצא היא ההבנה שהתופעה נובעת משילוב אישיותי מולד מצד אחד וממרכיבים של חוויות עבר, מסרים מהסביבה וצורות חינוך פוגעניות מצד שני.
יחד עם זאת, טיפול בעברייני מין אינו מתמקד בגורמים סביבתיים אלא מתמקד בעיקר בשינוי של דפוסים התנהגותיים, רגשיים וקוגניטיביים. כאשר בראש ובראשונה מטרת הטיפול בעברייני מין היא להפחית באופן מידי את ההתנהגויות שיש בהן מסוכנות מינית ואת ההיתכנות למצבי תקיפה נוספים בעתיד.
מניסיון מצטבר בתחום טיפול בעבריינות מינית מתגלה כי התמקדות במצוקות הסביבתיות של המטופלים אינה אפקטיבית ואף מעודדת את המטופלים "להיתלות" על הגורם הסביבתי כנסיבתי למעשיהם.

טיפול ייעודי בעברייני מין מכוון להפחית את ההתנהגויות שיש בהן מסוכנות מינית, וליצור להן אלטרנטיבות שייסעו לעברייני המין להשתקם. לצד זה מחזקים בטיפול התנהגויות חיוביות, שיאפשרו למטופלים לנהל אורח חיים תקין בחברה.

המטרות המרכזיות של טיפול ייעודי בעברייני מין הן:

ללמד את המטופלים להבחין בין התנהגויות שמוגדרות מסוכנות מינית ובין התנהגויות שמוגדרות כנורמטיביות.
ללמד את המטופלים לקחת אחריות על מעשיהם, ולא להשליך את התנהגותם על גורמים חיצוניים.
לפתח יכולות לנהל אורח חיים תקין.
לייצר אצל המטופלים תחושה של אמפתיה מסוימת למצבם של הקורבנות.

מוזמנים לפנות אלינו, אל מרכז פסגה, בית שיש בו שירותי רווחה של הדרכה, טיפול ואבחון לאוכלוסיות שונות, ובנוסף מציע טיפול ייעודי בעברייני מין

לשיחת ייעוץ צרו קשר

הכשרות במרכז פסגה

הכשרות

הכשרות וסדנאות במרכז פסגה הכשרה למאבחני מסוכנות וניהול מסוכנות​ סדנה המיועדת לאנשי מקצוע מתחום בריאות

קרא עוד »